• Pod

Dana 10.07.2021. godine na širem rejonu mjesta Ostojići, Trnovo, u organizaciji Konjičkog kluba Basquil, pod pokroviteljstvom načelnika Općine Trnovo, gosp Ibre Berila, održano je tradiocionalno XIV po redu takmičenje u daljinskom jahanju-enduransu pod nazivom BASQUIL BIG TRAIL 2021  koje se boduje za I kolo KUP-a FBiH 21. Takmičenje se održalo na stazi dugoj 60 km. Pogodni vremenski uslovi sa prosjećnom temp 25 stepeni C su organizatoru išli na ruku da obezbjedi optimalne uslove za  takmičenje. Takmičenje je suđeno pod iskusnim okom Zakira Bećara. Veterinarski panel u sastavu Nora Mahmutović-predsjednik i Nermina Spahija-član  su profesionalno odradile posao. Tehnički delegate Adi Hanić je cijelo vrijeme bio na raspolaganju organizatoru.

Na startu  najinteresantnije trke su se našla najspremniji jahači Federacije. Zadanu stazu  najbolje je iskoristio dugogodišnji šampion ove discipline u BiH DINO FALAN iz konjičkog kluba Basquil koji je sa svojim KAMAL (bosanski arapski konj) trku završio u spektakularnom galopskom finišu.  Dino i Kamal su sa 10 sekundi prednosti prošli liniju cilja ispred drugoplasiranog PELJTO MIHRADA koji je jahao Hamada. Ukupno vrijeme pobjednika je bilo 3 sata 37 min I  30 sec. Trećeplasirani je bio Dževad Dedović i Zaid iz kk Visoko koji je trku završio za 4 sata 46 min.

U okviru takmičenja, održana je i trka BASQUIL SMALL TRAIL na stazi dugoj 40 km. Trku je jedina završila Adna Burek i El Hambra iz kk Visoko u vremenu 2:50,10